Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Patriotyczne wystawy

Email Drukuj PDF

Biblioteka szkolna włączyła się czynnie w przygotowanie Wieczornicy Patriotycznej, która  10 XI 2015 r. odbywała się w naszej szkole. Tym razem z pomocą p. Agnieszki Białek i p. Anny Dzierwy oraz uczniów, przystrojono korytarz szkolny licznymi flagami, gazetkami oraz wystawami nawiązującymi tematycznie do święta szkoły.

Oprócz prac uczniów - plakatów na temat Józefa Piłsudskiego oraz patriotycznego garffiti, uczestnicy mogli zobaczyć wystawę pt. „Wizerunki Marszałka” prezentującej książki, fotografie oraz reprodukcje obrazów Piłsudskiego pochodzące ze zbiorów bibliotecznych. Korytarz zdobiła także gazetka ścienna zatytułowana „Epopeja ułańska”, na której opowiedziano o walkach legionistów posługując się malarstwem historycznym z tamtego okresu w wersji pocztówek. Wśród nich znalazło się także zdjęcie ułana z prywatnych zbiorów okolicznego mieszkańca oraz wiersze legionistów pisane w okopach.

Całości dopełnili uczniowie, którzy witali przybyłych na szkolną uroczystość ustawieni z flagami w ręku.

Zofia Kucab

IMG_7676IMG_7679IMG_7680epopeja ulanskagraffiti uczniowoczekujacy na przybylychpatron oczami uczniowpraca uczniowwizerunki marszalkawystawazbiory biblioteki szkolnej

 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 732645

BIP

administrator:

mateuszkowalski@interia.eu