Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wielka Liga Czytelników

Email Drukuj PDF

 

W naszej szkole zakończył się etap powiatowy III edycji konkursu Wielka Liga Czytelników, który trwał od 17 X do 10 III.

Przypominamy, że uczniowie mieli za zadanie z 20 propozycji lekturowych wybrać 10, przeczytać i rozwiązać testy, w których znalazły się pytania z różnych przedmiotów (j. polski, matematyka, przyroda, j. angielski, historia, geografia). Pytania dotyczyły całości lub fragmentu lektury. Były zróżnicowane ze względu na swój interdyscyplinarny charakter. W rozwiazywaniu testów mogli uczniom pomagać rodzice, gdyż główną ideą konkursu jest wspólne czytanie dzieci i rodziców. Aby zaliczyć dany test należało uzyskać 80 punktów na 100 możliwych. Aby zakończyć etap powiatowy należało 10 takich sprawności otrzymać.

Bardzo nas cieszy, że aż 16 uczniów zdobyło sprawności czytelnicze. Ich karty ze sprawnościami i tytułami książek, za które je otrzymali będzie można oglądać przywieszone na szkolnej gazetce informacyjnej.

Uczniowie z naszej szkoły, którzy uzyskali 10 sprawności czytelniczych w I etapie konkursu:

Klasy 1-3 sp:

Jaś Kucab, kl.1

Aleksandra Sowa, kl. 2A

Julia Sokołowska, kl. 2A

Natalia chucher, kl. 2A

Filip Pojałowski, kl. 2A

Magdalena Malik, kl. 2B

Paweł Kruszec, kl. 2B

Natalia Kremer, kl. 3

Karol Wójcik, kl. 3

 

Klasy 4-6 sp:

Kamil Gzyl, kl. 4

Agata Lica, kl. 4

Maria Kucab, kl. 4

Barbara Zając, kl. 4

Jagoda Wiecha, kl. 5

Wiktoria Nurek, kl.6

Jakub Karolczyk, kl. 6

 

Gratulujemy wytrwałym Czytelnikom!

Uczniowie ci 9 III będą pisać indywidualny test kwalifikacyjny do wojewódzkiego półfinału. Dotyczył on będzie treści jednej dodatkowej lektury: dla klas 1-3 sp M. Kownackiej „Rogaś z Doliny Roztoki”, a dla klas 4-6 A. Szklarkiego „Tomek w krainie kangurów”. Najlepsze 3 osoby z każdej kategorii wiekowej będą reprezentowały naszą szkołę w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w Krakowie 21 IV br.

Już trzymamy kciuki!

Koordynator etapu powiatowego: Zofia Kucab

 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 732638

BIP

administrator:

mateuszkowalski@interia.eu