Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Spotkanie autorskie z Martinem Widmarkiem

Email

Dnia 26 X br. najlepsi czytelnicy naszej szkolnej biblioteki wybrali się na spotkanie z autorem ulubionej serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martinem Widmarkiem. Spotkanie to odbywało się w ramach pasma dziecięcego Festiwalu Conrada 2017 w Krakowie.

Całość zorganizowana i poprowadzona została przez członków Festiwalu Literatury dla Dzieci. Na Sali czerwonej Kina pod Baranami zebrani wywołali Martina. Autor dużo opowiedział o swoich zainteresowaniach, a także o tym, jakie książki czytać, a na jakie uważać. Odpowiadał na pytania publiczności dotyczące zawodu pisarza. Zaprezentował też zebranym swoją nową książkę „Tyczka w Krainie Szczęścia”, do której ilustracje wykonała znana polska ilustratorka Emilia Dziubak. Na koniec wszyscy zebrani zabawili się w detektywistyczną grę, a potem można było osobiście porozmawiać z Martinem oraz dostać od niego autograf.

b171b172b173b174b175

Na egzemplarzach bibliotecznych także otrzymaliśmy dedykację Martina Widmarka: „To the library”.

Aleksandra Sowa, Zofia Kucab

 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 732637

BIP

administrator:

mateuszkowalski@interia.eu