Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Legendy krakowskie

Email

31 października 2017 roku, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III, wzięli udział w konkursie dotyczącym znajomości legend krakowskich. Każda klasa otrzymała kilka tygodni wcześniej tekst jednej z legend, do której mieli wykonać plakat w dowolnej technice. I tak grupa dzieci z oddziału przedszkolnego zajęła się „Stopką Królowej Jadwigi”, klasa I – „Królem Krakiem, smokiem wawelskim i Wandą”, klasa II – „Rycerzami śpiącymi pod Wawelem”, klasa IIIa – „Twardowskim”, i w końcu klasa IIIb – „Wieżami kościoła Mariackiego”. Wszystkie wykonane przez uczniów plakaty prezentowały się wspaniale.

Uwieńczeniem ich pracy było wspólne spotkanie na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie musieli zaprezentować swój plakat oraz opowiedzieć o przydzielonej im legendzie przed zgromadzonymi kolegami i koleżankami. Po tym krótkim wystąpieniu przedstawiciele każdej grupy wykonywali zadania przy stolikach, jakimi było: kolorowanie ilustracji do poznanych legend, układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówki oraz wyszukiwanie na obrazkach różnic. W czasie, kiedy uczniowie zajęci byli wyżej wymienionymi czynnościami, pozostali odpowiadali na pytania zadawane im przez p. Zofię Kucab, która wraz z krakowiankami, nagradzała dobre odpowiedzi słodkimi cukierkami. Na zakończenie każda z klas otrzymała certyfikat specjalistów od legend krakowskich.

bl_01bl_02bl_03bl_04bl_05bl_06


Organizatorzy: I. Morawska, Z. Kucab

 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 732649

BIP

administrator:

mateuszkowalski@interia.eu