Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wyniki sprawdzianu po klasie VI

Email Drukuj PDF

KOLEJNY WIELKI SUKCES UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej na sprawdzianie kończącym szkołę podstawową uzyskali średni wynik 29,6 punktów na 40 możliwych do zdobycia. Drugi rok z rzędu znaleźliśmy się jako szkoła w tzw. STANINIE 8, czyli obszarze wyników bardzo wysokich.

Co to znaczy?

Skala staninowa stosowana w pomiarze dydaktycznym odpowiada nam na pytanie jaką pozycję zajmuje wynik osiągnięty przez ucznia lub szkołę... na tle wyników osiągniętych przez całą badaną populację. Skala staninowa wprowadza 9 przedziałów wyników.

nazwa stanina

procent wyników
zawarty w  przedziale

1- najniższy

4

2- bardzo niski

7

3- niski

12

4- niżej średni

17

5- średni

20

6- wyżej średni

17

7- wysoki

12

8- bardzo wysoki

7

9- najwyższy

4

 

Zatem jeśli nasza szkoła znalazła się ze swoim wynikiem w staninie 8 oznacza to, że

tylko ok. 4% szkół w województwie małopolskim

miało wynik lepszy od wyniku naszej szkoły.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!