Mistrz chemii i fizyki

W kwietniu tego roku odbyła się kolejna edycja konkursu gminnego „Mistrz chemii i fizyki” organizowanego przez p. Katarzyną Polaszek i Katarzynę Buczak z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej. Tegoroczna edycja, jak co roku, składała się z części teoretycznej i „praktycznej”. W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali zadania z chemii i fizyki. Część praktyczna polegała na przeprowadzeniu i nagraniu dowolnego doświadczenia z chemii lub fizyki. Ocenialiśmy zarówno atrakcyjność doświadczenia, jak i sposób nagrania i oczywiście komentarz zawierający poprawne wyjaśnienie. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich gimnazjów gminy Zielonki. W części teoretycznej największą liczbę punktów zdobył Damian Machnik z ZS w Woli Zachariaszowskiej, który zresztą jest tegorocznym laureatem Małopolskiego Konkursu z fizyki, II miejsce zdobyli egzeqwo: Maciej Piotrowski z ZS w Zielonkach, Katarzyna Kaleta z ZS w Bibicach, III miejsce egzeqwo: Marta Gołda z ZS w Woli Zachariaszowskiej i Dominik Grudnik z ZS w Korzkwi.

Wśród nagranych doświadczeń 4 zdobyły maksymalną, przyznawaną przez organizatorów ilość punktów, były to doświadczenia wykonane przez Macieja Piotrowskiego z ZS w Zielonkach, Filipa Kęski z ZS w Zielonkach, Bartłomieja Skoczeń z ZS w Zielonkach i Aleksandra Iwańczak z ZS w Bibicach.

Wszystkie zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami książkowymi

Organizatorzy dziękują za zaangażowanie uczniom i nauczycielom prowadzącym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

KB i KP