Tydzień Zdrowia

W dniu 22.09 2017r uczniowie kl.VII, II i III gimnazjum, na zakończenie „Tygodnia zdrowia” mieli za zadanie wykonać zdrowe produkty żywnościowe. Przynieśli do szkoły wiele półproduktów zawierających „samo zdrowie” – owoce, warzywa, ciemny chleb, masło i dodatki (przygotowane w domu). Grupami złożonymi z uczniów  poszczególnych klas przygotowywali pyszne, estetycznie wykonane i higienicznie przyrządzone kanapki i sałatki owocowe lub warzywne.
W pracach kulinarnych byli zaangażowani byli prawie wszyscy. Dekorowali, kroili, układali produkty. Potrawy były pięknie zrobione. Zdecydowanie najwięcej inwencji i serca w zadanie włożyli uczniowie klasy VII.

Duże wrażenie estetyczne zrobiła sałatka owocowa w wydrążonym ananasie. Klasa II gimnazjum pochwaliła się umiejętnościami zdobniczymi i smakowymi w przyrządzaniu kanapek. Sałatki w ich wykonaniu przyjmowały fantazyjne formy.

Niestety klasa III gimnazjum w porównaniu z innymi uczniami wypadła znacznie poniżej swoich możliwości.

Na zakończenie prac kulinarnych odbyło się „wielkie żarcie”. Zdecydowanie najwięcej uczniów chciała spróbować potraw klasy VII.