Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego

Wola Zachariaszowska ul. Świętego Floriana 1

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Biblioteka szkolna

Pasowanie na Czytelnika szkolnej biblioteki

Email

W dniu 12 X z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych odbyło się w bibliotece pasowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej na Czytelników. Dzieci zapoznały się z podstawowymi informacjami na temat funkcjonowania szkolnej biblioteki (godziny pracy, regulamin), a także wysłuchały co mają do powiedzenia same książki, w które wcieliły się uczennice klasy 6 sp: Jagoda i Emilia.
Następnie uczniowie wpisali się na kartę księgi pamiątkowej, otrzymali okolicznościowe zakładki do książek i oczywiście wypożyczyli coś do czytania.

pasowanie_01pasowanie_02pasowanie_03

Dziękuję wychowawcy klasy I sp – pani Barbarze Bryle oraz uczennicom starszych klas: Wiktorii Nurek, Jagodzie Wiecha i Emilii Synowiec za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Więcej zdjęć z wydarzenia na jest dostępnych na szkolnej stronie Facebooka.

Zofia Kucab

 

 

 

   

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Email Drukuj PDF

Godziny pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2017/2018:

Poniedziałek  
8.00 – 11.00
Wtorek 9.50 – 15.15
Środa   
9.50 – 11.15
Czwartek 
9.50 – 14.15
Piątek   
9.50 – 12.30

Stałe:

„Czytanie o poranku” – poniedziałki, godz. 9.00

Spotkania redakcji gazetki szkolnej „Zachariaszek” – wtorki, godz.14.10

Pracownia multimedialna czynna wyłącznie dla potrzeb edukacyjnych uczniów
i nauczycieli w godzinach pracy biblioteki.

Strona Facebook biblioteki szkolnej

Nauczyciel bibliotekarz: mgr Zofia Kucab

 

Wielka Liga Czytelników

Email Drukuj PDF

 

W naszej szkole zakończył się etap powiatowy III edycji konkursu Wielka Liga Czytelników, który trwał od 17 X do 10 III.

Przypominamy, że uczniowie mieli za zadanie z 20 propozycji lekturowych wybrać 10, przeczytać i rozwiązać testy, w których znalazły się pytania z różnych przedmiotów (j. polski, matematyka, przyroda, j. angielski, historia, geografia). Pytania dotyczyły całości lub fragmentu lektury. Były zróżnicowane ze względu na swój interdyscyplinarny charakter. W rozwiazywaniu testów mogli uczniom pomagać rodzice, gdyż główną ideą konkursu jest wspólne czytanie dzieci i rodziców. Aby zaliczyć dany test należało uzyskać 80 punktów na 100 możliwych. Aby zakończyć etap powiatowy należało 10 takich sprawności otrzymać.

Bardzo nas cieszy, że aż 16 uczniów zdobyło sprawności czytelnicze. Ich karty ze sprawnościami i tytułami książek, za które je otrzymali będzie można oglądać przywieszone na szkolnej gazetce informacyjnej.

Uczniowie z naszej szkoły, którzy uzyskali 10 sprawności czytelniczych w I etapie konkursu:

Więcej…
 


Strona 1 z 2

Licznik odwiedzin

Odsłon : 561244

BIP

administrator:

mateuszkowalski@interia.eu