odblaskowa szkoła
1 2 3

W ramach projektu „Odblaskowa szkoła”  w naszej szkole odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy, które zostały zorganizowane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie.

Uczniowie na wyżej wymienionych zajęciach poznali pracę operatora medycznego, dowiedzieli się, na jaki numer należy zadzwonić, gdy będą świadkami wypadku, i jakie informacje należy przekazać operatorowi medycznemu, aby poszkodowanym została udzielona jak najszybciej pomoc. Zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce, ponieważ chętne osoby same mogły zadzwonić do Centrum Powiadamiania Ratunkowego i zgłosić wypadek. Co więcej, uczniowie nauczyli się, jak poszkodowanego ułożyć w pozycji bezpiecznej oraz w jaki sposób przeprowadzić reanimację. Swoje umiejętności ćwiczyli na fantomie.

Rękodzieło
Koło szachowe