Smaller Default Larger
Zdrowo jem ...
Zdrowo jem ...
Zdrowo jem ...
Zdrowo jem ...
Zdrowo jem ...
Zdrowo jem ...
Previous Next Play Pause
1 2 3

Klasa I b bierze w tym roku szkolnym udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem tegoż projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie ich zasad zdrowego odżywiania się oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów szkodliwych dla zdrowia.

Za nami pierwsza część konkursu – etap jesienny, który poświęcony był niemal
w całości owocom, warzywom oraz tym, jakimi zasadami należy się kierować, aby być zdrowym. Podczas zajęć dzieci nauczyły się, jakie witaminy znajdują się w poszczególnych owocach i warzywach, i na co mają one wpływ. Starały się również rozpoznawać owoce oraz warzywa za pomocą smaku czy też dotyku. Wymyślały menu, które miało zawierać w sobie potrawy, w skład których miały wchodzić owoce oraz warzywa. Stworzyły m.in. swoją własną Klasową Księgę Zagadek, do której wykonały samodzielnie obrazki owoców oraz warzyw.

Nauczyły się także, co robić, aby wzmacniać swoje ciało. Dlatego też na zajęciach
z wychowania fizycznego wykonywały różnego rodzaju ćwiczenia, aby udoskonalić swoją siłę, sprawność, a także szybkość. Za świetnie wykonywane ćwiczenia, każde z nich otrzymało „Certyfikat Siłacza”.

Przed nami zajęcia poświęcone wodzie, a także dobrym i złym składnikom pożywienia.

 

Konkursy
Konkursy
Rękodzieło
Rękodzieło
Koło szachowe
Koło szachowe
Odział przedszkolny
Odział przedszkolny
Previous Next