Smaller Default Larger

Sample Data-Articles

W roku szkolnym 2019/20 uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu projektach i warsztatach organizowanych zarówno przez firmy zewnętrzne, jak i nauczycieli w szkole.

Podsumujmy krótko co działo się od września w naszej szkole:

Ważne telefony i linki

 

TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Tel. 116111 jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godz. od 12.00 do 2.00 w nocy.

Z pomocy można skorzystać także poprzez napisanie wiadomości przez stronę internetową.

Pomoc telefoniczna ma charakter anonimowy www.116111.pl

 

TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

Tel. 800 12 12 12 - tu również możesz zadzwonić, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien – np. złamał prawo. Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00. Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.

 

CAŁODOBOWY TELEFON ZAUFANIA ALCO TEL

Tel. 12/ 411 60 44 - telefon polecany jest szczególnie osobom dotkniętym problemem alkoholowym (osoby uzależnione, rodziny lub bliscy osób uzależnionych, osoby pijące ryzykownie). Telefoniczne poradnictwo jest również świadczone osobom nadużywającym innych substancji psychoaktywnych.

 

TELEFON ZAUFANIA DLA OSÓB CIERPIĄCYCH Z POWODU UZALEŻNIEŃ BEHAWIORALNYCH ORAZ ICH BLISKICH

Tel. 801-889-880 jest czynny codziennie w godzinach od 17 do 22. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.
www.uzaleznieniabehawioralne.pl

 

 

OGÓLNOPOLSKI TELEFON DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE „NIEBIESKA LINIA”

Tel. 800 120 002 - zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz tam opowiedzieć o swojej sytuacji i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. Bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę.

http://www.niebieskalinia.org/

 

OGÓLNOPOLSKI TELEFON ZAUFANIA „NARKOTYKI – NARKOMANIA” 

Tel. 801 199 990 - zadzwoń jeśli masz problemy z narkotykami, używasz ich, jesteś uzależniony lub martwisz się o kogoś z Twojego otoczenia. Możesz tam uzyskać fachową poradę, a także informację o tym, jak pomóc sobie lub bliskiej osobie. Telefon jest czynny codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.

Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 

TUMBOLINIA

Tel. 800 111 123 - pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków przeżywających śmierć kogoś bliskiego, a także dla ich rodziców i opiekunów. Linia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 18.00. Można także zostawić swój numer i wiadomość, tak by konsultanci mogli oddzwonić do potrzebującej osoby. www.tumbopomaga.pl/

 

 

Nazwa konkursu

Zasięg S/G/W

Organizator

Wynik Osiągnięcia naszych uczniów, miejsca

Konkurs plastyczny Szkoła dawniej i dziś

S

Anna Dzierwa

Wyróżnienie Oliwia Sokołowska, Wiktoria Jaskiernia

Konkurs plastyczno- językowy Christmas Tree

S

Marta Głuszek

II- Nicola Czekaj, Jan Kucab, Julia Rybińska, Oliwia Sokołowska

III- Kamil Chucher

Wielka Liga czytelników

S

Zofia Kucab

Kwalifikacja do etapu powiatowego

Julia Rybińska, Oliwia Sokołowska

Wielka Liga Czytelników – konkurs ogólnopolski, VII edycja

 

etap szkolny

Stowarzyszenie „Wielka Liga”, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach, Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŚ, Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach

zakończyli etap szkolny (zdobyli 6 sprawności czytelniczych – otrzymają dyplom aktywnego czytelnika i nagrodę książkowa)

Kl. 1-4:

kl. 1: Amelia Pietrzyk, Marta Sokołowska, Nadia Kozera, Adrianna Pielka, Franciszek Raźny,

kl. 2: Julia Walewska, Weronika Fijałkowska

kl. 3: Julia Rybińska, Oliwia Sokołowska, Wiktor Poprawa, Jan Kucab

kl. 4a: Michał Żuchowicz

kl. 4b: Paweł Kruszec, Klaudia Zabiegaj

Kl. 5-8:

kl.6: Agata Lica, Wiktoria Żuchowicz, Barbara Zając, Maria Kucab

Kl.7: Małgorzata Łyczko

kl.8: Wiktoria Nurek

na półmetku etapu szkolnego (zdobyli 3 sprawności czytelnicze – otrzymają dyplom czytelnika):

Kl. 1-4:

kl. 3: Natalia Wójcik,

kl. 4a: Aleksandra Sowa,

kl. 4b: Paulina Poprawa

jw.

etap powiatowy

jw.

zakwalifikowali się po teście do etapu powiatowego (otrzymają dyplom aktywnego czytelnika i dyplom zwycięscy etapu szkolnego oraz dwie nagrody książkowe)

Kl. 1-4:

I. Oliwia Sokołowska,

II. Weronika Fijałkowska,

III. Julia Rybińska

Kl. 5-8:

I. Barbara Zając,

II. Wiktoria Nurek,

III. Maria Kucab

100 lat szkoły, 100 lat niepodległości

S

S

Julia Baran I miejsce

Aleksandra Sowa II miejsce

Festiwal Sztuk Młodzieżowych

G

G

Wykonanie muralu J.Piłsudskiego

Konkurs czytelniczy

S

S

Uczniowie klasy IV, V i VII nagrodzeni ocenami z aktywności:

klasa IV b: Paweł Kruszec I miejsce, klasa Va Emilia Wolska i Zuzanna Urban I miejsce, klasa VII Jagoda Wiecha

 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

W

Kuratorium

Etap rejonowy Magdalena Jędrychowska Stanisław Niemczewski

Etap szkolny Gabriela Gazda Maja Boratyńska Wiktor Demków

Małopolski Konkurs z Fizyki

W

Kuratorium

Etap rejonowy: Dawid Lica

 

Małopolski Konkurs z geografii

W

Kuratorium

Etap rejonowy: J.Karolczyk, D.Lica, M. Jędrychowska, M.Kosak

 

Konkurs językowo-plastyczny „Christmas tree”

S

Marta Głuszek

Amelia Pietrzyk I miejsce

Anita Gajoch I miejsce

Jan Kucab II miejsce

Julia Rybińska II miejsce

Oliwia Sokołowska II miejsce

Nicola Czekaj II miejsce

Bartosz Galon III miejsce

Kamil Chucher III miejsce

Konkurs plastyczny ,, Szkoła dawniej i dziś”.

 

S

Anna Dzierwa

Wyróżnienie Dawid Gzyl

 

Matematyczne Zielonki

G

Szkoła w Zielonkach

Stanisław Niemczewski III miejsce w kategorii klas 3G

Gminny konkurs na "Wiosenny kapelusz Pani Wiosny"

G

A.Ciemniak, I.Morawska

miejsce I: Julia Rybińska (kl. III), Anita Gajoch (kl. I)

 

miejsce II: Weronika Opach (kl. 0)

 

miejsce III: Wiktoria Jaskiernia (kl. III), Bartosz Galon (kl. II), Amelia Pietrzyk (kl. I)

I Szkolny Konkurs Małej Piosenki

S

Nauczyciele O- III

miejsce I - soliści: Adrianna Piełka (kl. I), Julia Rybińska (kl. III)

miejsce I - zespoły: Weronika Fijałkowska (kl. II), Karolina Knapik (kl. II), Julia Walewska (kl. II), Weronika Opach (kl. 0), Patrycja Pojałowska (kl. 0), Amelia Koczela (kl. 0)

 

miejsce II - soliści: Anna Wywiał (kl. 0), Julia Walewska (kl. II)

miejsce II - zespoły: Wiktoria Jaskiernia (kl. III), Emilia Danhofer (kl. III), Rozalia Synowiec (kl. III), Filip Fijałkowski (kl. 0), Karol, Fijałkowski (kl. 0). Bartosz Seweryn (kl. 0)

 

miejsce III - soliści: Natalia Wójcik (kl. III), Nadia Kozera (kl. I)

miejsce III - zespoły: Bartosz Gryglik (kl. III), Wiktoria Poprawa (kl. III). Oliwia Bobrowska (kl. 0), Wiktoria Kula (kl. 0), Zuzanna Kosior (kl. 0)

Gminny Konkurs Ortograficzny

G

 

I miejsce SP - Paweł Kruszec - IV b

IV miejsce SP - Igor Ślusarczyk

 

III miejsce G - Gabriela Gazda

Szkolny konkurs biologiczno-chemiczny + dzień doświadczeń

 

S

K.Buczak

K.Polaszek

Stanisław Niemczewski I miejsce- część teoretyczna

Jakub Pyrcz kl.VIII- doświadczenia chemiczne i fizyczne

Szkolny konkurs na logo klubu wolontaryjnego

S

K.Polaszek

Wiktor Rogala i Tomasz Kmiecik kl.III

Ogólnopolski konkurs nauk przyrodniczych „Świetlik”

 

ogólnopolski

Wyróżnienie Jakub Karolczyk kl. 8

,,Najpiękniejsza kartka wielkanocna" – konkurs gminny

G

 

I miejsce Bartosz Galon

Powiatowy Festiwal Piosenki "O złoty klucz powiatu krakowskiego"

 

 

Małgorzata Łyczko- II miejsce

Gminny Konkurs Recytatorski "Poezja śpiewana"

G

 

Małgorzata Łyczko - I miejsce

Natalia Calik, III miejsce

- kategoria 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę

Anna Nogieć- III miejsce

Gminny Konkurs Plastyczny "Brzechwa dzieciom" - zasięg gminny.

G

 

wyróżnienie: Wiktoria Kula

Festiwalu Sztuki Estradowej „Scena Młodych 2019”: eliminacje powiatowe

 

 

 

Małgorzata Łyczko, nagroda główna Grand Prix

 

received_414911086056561.png
received_414911086056561.png
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
art
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Podkategorie